Tyto stránky momentálně inovujeme. Většinu našeho zboží proto najdete na www.maluna.cz. Děkujeme za pochopení.

O značce Meracus

Česká značka Meracus vznikla v roce 2012 a na začátku se pod touto značkou šily pouze látkové vložky. Bylo to v době, kdy používat látkovku bylo něco doslova nehorázně alternativního! Dnes, kdy se látkové vložky pro pohodlí, které poskytují, těší značné oblibě, se pod touto značkou vyrábí již 5 produktových řad. A abychom opět trochu rozvířily vody menstruačních pomůcek, začaly jsme v roce 2016 šít menstruační kalhotky (říkáme jim Meracusky).

Látkové vložky Meracus

Látkové vložky jsou jednou z variant menstruačních pomůcek, které nahrazují ty konvenční - jednorázové. Zájem o ně mezi ženami stále vzrůstá. Ženy je používají jako samostatnou pomůcku nebo jako doplněk k menstruačnímu kalíšku či houbě.

Ilona Bittnerová, majitelka značky, o svém nápadu šít látkové vložky Meracus říká: „Látkové vložky mi vždy připadaly už hodně alternativní. Ale pak se přiblížilo šestinedělí a já si říkala, sakryš, co budu dělat, když nebudu moci používat kalíšek? A tak jsem nakoupila první látkové vložky a v šestinedělí zjistila, že jsou maximálně pohodlné. To mě přesvědčilo. Začala jsem spolupracovat se švadlenou a společně jsme začaly vložky prodávat pod názvem Meracus. Meracus znamená latinsky "čistý", což k menstruačním potřebám sedí. Každá chceme být při menstruaci čistá a v pohodlí, a to látkové vložky nabízí.“

Jak už jsme zmínily v úvodu, od roku 2012 se portfólio značky Meracus značně rozšířilo. Šijeme 5 různých produktových řad, které obsahují intimky, slipovky, denní a noční vložky. V jednotlivých řadách se vložky liší tvarem, ale také použitými materiály.

Na šití látkových vložek Meracus se podílí nejenom jednotlivé švadleny, ale spolupracujeme také s chráněnou dílnou a od roku 2018 máme i vlastní dílnu v Jablonci nad Nisou. Aktuálně největší podíl vložek Meracus je ušitý právě v chráněné dílně.

 

volna-menstruace-kalhotky

 

Menstruační kalhotky “Meracusky”

Původně jsme chtěly některou ze zavedených zahraničních značek menstruačních kalhotek do Čech dovést a prodávat. Ale stále se něco nedařilo, a tak jsme se nakonec rozhodly pustit se kromě látkových vložek i do výroby kalhotek. Využily jsme osvědčené materiály a v roce 2016 vznikly pod značkou Meracus první české menstruační kalhotky - Meracusky.

Menstruační kalhotky se oproti klasickým kalhotkám liší funkčností, ale na první pohled to rozhodně nepoznáte. Savé i nepropustné materiály jsou uvnitř kalhotek. Kdo ale již máte zkušenost s látkovými vložkami víte, že nejsou nikterak silné - přesto pojmou dost menstruační krve a jsou spolehlivé. Moderní materiály navíc zaručují prodyšnost. Oproti látkovým vložkám mají kalhotky tu výhodu, že nikdy nekloužou a neposouvají se.

Menstruační kalhotky Meracusky mají celkem 6 typů, které se mezi sebou liší svou savostí, vzhledem a výškou. Vyrábějí se v neutrální černé barvě a něžné růžové barvě. Jsou opatřené gumičkou, která dobře těsní kolem stehen, aby kalhotky nebyly volné a neprotekly. Svým střihem se od běžných kalhotek neliší.

Z 6 variant menstruačních kalhotek si můžete vybrat v naše e-shopu.

Více informací o menstruačních kalhotkách můžete načerpat v těchto článcích: