Látkovky a kalhotky Meracus

Meracusky jsou menstruační kalhotky, které se vyrábějí v České republice a pocházejí ze stejné „rodiny“ jako látkové vložky Meracus. A jak vlastně celý nápad na menstruační kalhotky vznikl? Pojďme se trochu podívat do zákulisí jejich vzniku.

Značka Meracus aneb co čemu předcházelo

Látkové vložky jsou další variantou menstruačních pomůcek, které nahrazují ty konvenční jednorázové. Zájem o ně mezi ženami stále vzrůstá, ať už jako samostatná pomůcka nebo jako doplněk k menstruačnímu kalíšku. Ilona Bittnerová, majitelka Kalíšek.cz o svém nápadu šít látkové vložky Meracus povídá: „Látkové vložky mi vždy připadaly už hodně alternativní. Na svůj web s menstruačními kalíšky jsem je dlouho přidávat nechtěla, aby to neodradilo ty, které zas až tak alternativní být nechtějí. Ale pak se přiblížilo šestinedělí a já si říkala, sakryš, co budu dělat, když nebudu moci používat kalíšek? A tak jsem nakoupila první látkové vložky a v šestinedělí zjistila, že jsou maximálně pohodlné. To mě přesvědčilo. Začala jsem spolupracovat se švadlenou a společně jsme začaly vložky prodávat pod názvem Meracus. Meracus znamená latinsky "čistý", což k menstruačním potřebám sedí. Každá chceme být při menstruaci čistá a v pohodlí, a to látkové vložky nabízí.

Dnes už je Meracus zavedená česká značka, pod kterou se vyrábí nejenom látkové vložky, ale také menstruační kalhotky Meracusky. Na šití se podílí nejenom jednotlivé švadleny, ale spolupracujeme také s chráněnou dílnou.

volna-menstruace-kalhotky

Značka Meracusky

aneb když nás odmítli, vyřešily jsme to po svém

Již někdy v roce 2015 jsme narazily na reklamu amerických menstruačních kalhotek Thinx, jejichž heslo znělo „přinášíme revoluci v menstruaci“. I když do té doby existovalo několik značek menstruačních kalhotek (a v Asii se jedná o poměrně běžnou menstruační pomůcku) určitě se firmě Thinx nemůže upřít propracovaný design kalhotek, reklama a celková osvěta v tomto směru.

Veronika Lančaričová říká: "Menstruační kalhotky Thinx nás s Ilonou zaujaly a rozhodly jsme se je vyzkoušet. Jedny kalhotky nás vyšly zhruba na 1000 Kč, ale jejich cena se ještě navýšila o clo a poplatky spojené s dopravou z Ameriky. Zvolila jsem variantu Cheeky, která by měla odpovídat savosti jednoho tamponu. Kalhotky byly pohodlné, ale i když mám slabší menstruaci, kalhotky mi poměrně rychle protekly, neboť nepropustná vrstvá nebyla po celé délce kalhotek (což jsme později na Meracuskách „vychytaly“). Existují také další varianty těchto kalhotek, které jsem ovšem netestovala a tak nevím, jak je to se savou vrstvou u nich."

Menstruační kalhotky jsme chtěly dovést a prodávat také v České republice, bohužel firma Thinx možnost další spolupráce v současné době nenabízí. Poradily jsme si s tím po svém a tak vznikla první česká značka menstruačních kalhotek: Meracusky.

Meracus a Meracusky

V roce 2012 se začaly šít látkové vložky Meracus a v roce 2016 se k tomu přidružila výroba a šití menstruačních kalhotek Meracusky. Menstruační kalhotky jsme nějakou dobu vymýšlely a „testovaly na ženách“, než jsme je začaly také prodávat. Vychytávaly jsme nejrůznější detaily tak, aby jejich použití bylo co nejpohodlnější a zároveň plnily svůj účel.

Z 8 variant menstruačních kalhotek si můžete vybrat v naše eshopu.

Více informací o menstruačních kalhotkách můžete načerpat v těchto článcích:

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.