Menstruační kalhotky Meracusky

Pokud vám konvenční menstruační pomůcky nevyhovují a nevyhovuje vám ani cokoli si dovnitř zavádět, můžete vyzkoušet novinku na trhu – české menstruační kalhotky Meracusky.

Menstruační kalhotky

I když se ve světě jedná o běžnou menstruační pomůcku (ženy v Asii menstruační kalhotky znají velmi dobře a jsou u nich populární, a také v Americe ženy menstruačním kalhotkám „přicházejí stále více na chuť“) u nás jsou zatím novinkou. Pojďme si je lépe představit.

Co to jsou menstruační kalhotky?

Nebojte, nebudeme mluvit o kalhotkách, které používáte pouze 5 dní v měsíci o tzv. velkých bombarďácích, které jste zdědila po své prababičce, a ve kterých je vám během vaší menstruace tak pohodlně. Ne, tak takto Meracusky opravdu nevypadají.

menstruacni-kalhotky-meracus

Menstruační kalhotky se oproti těm klasickým kalhotkám liší, i když na první pohled nemusíte nic poznat. Jsou ušité ze speciálních materiálů, které zajišťují to, že jsou kalhotky savé a nepropustné zároveň. Oproti látkovým vložkám mají tu výhodu, že nikam nekloužou a neposouvají se.

Menstruační kalhotky Meracusky jsou vyráběny v České republice a pocházejí ze stejné „rodiny“ jako látkové vložky Meracus.

Proč jsou praktické?

Některé ženy nestojí o to, aby lidé kolem nich kvůli vykukujícím křidélkám věděli, že mají menstruaci (třeba při převlékání ve fitness centru nebo dívky při tělocviku). Také ženy, které v noci často mají nehodu a spí někde mimo domov, kalhotky ocení - varianta Plus poskytuje v noci účinnou ochranu i na zádech.

Jak menstruační kalhotky Meracusky vypadají?

Menstruační kalhotky Meracusky mají celkem 8 typů, které se mezi sebou liší svou savostí, vzhledem a výškou. Vyrábějí se v neutrální v černé barvě (časem ale možná budou i jiné barvy). Jsou opatřené gumičkou, která dobře těsní kolem stehen, ale nemusíte mít obavy, gumička těsní, avšak netlačí a nezařezává se. Svým střihem se od běžných kalhotek téměř neliší.

menstruacni-kalhotky-meracusky

„Posuďte sami, menstruační kalhotky Meracusky vypadají opravdu skvěle – no kdo by to byl řekl, že se nejedná o běžné spodní kalhotky!“

Materiály menstruačních kalhotek

Meracusky mají několik vrstev - podstatná je samozřejmě funkční nepropustná a také savá vrstva. Dotykovým materiálem je bambusový úplet (95% bambus, 5% elastan). Bambus je přírodně antiseptický a má výborné savé vlastnosti, je velmi vhodný i pro alergiky. Látky z něj vyrobené jsou jedny z nejhebčích. Vlákna se vyrábějí z bambusové masy podobným způsobem jako se vyrábí viskóza. Vlákna v naší dotykové vrstvě pocházejí z divokého bambusu a z BIO bambusu, materiál se vyrábí v České republice a má Eko-Tex I certifikát. 

Vybrat si můžete na našem e-shopu z 8 typů.

Přečtěte si také:

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.