Meracus –⁠ první české menstruační kalhotky

Menstruační kalhotky

Proč menstruační kalhotky od Meracus?

Bodovaly v testech

Bodovaly v testech

Varianta Plus ve srovnávacích testech jako jediná neprotekla.

Vysoká teplota praní

Vysoká teplota praní

Jako jediné je lze vyprat na 60°. Takže se hodí i pro šestinedělky.

Vydrží věčnost

Vydrží věčnost

Nosíme naše první modely už roky. Stále fungují 100%.

Šijeme na míru

Šijeme na míru

Vyrábíme menstruační kalhotky pro slečny i pro ženy kyprých tvarů.

Víme, co děláme

Víme, co děláme

Vyvinuto na základě zkušeností a díky ženám, které je už roky nosí.

Naše signature modely

Comfort

Extra pohodlné bavlněné kalhotky, které vznikly na přání našich zákaznic. Hodí se při normální menstruaci i jako pojistka.

Night

Díky nepropustné vrstvě až k zadnímu okraji a prodloužené savé vrstvě zůstane prostěradlo čisté. Ideální model pro noční použití i silnou menstruaci.

Elegant

Buďte šik během menstruace. Slušivé kalhotky s krajkou patří už roky mezi bestsellery. Můžete si vybrat variantu pro normální nebo silnou menstruaci.

Everyday

Vypadají nenápadně jako běžné kalhotky, ale chrání na 100 %. Můžete si vybrat variantu pro normální nebo silnou menstruaci, bokový nebo klasický střih.

5 kroků, jak si menstruační kalhotky správně vybrat

Materiál – stylové, nebo celobavlněné?

Stylové

Kalhotky Meracus Everyday, Night a Elegant jsou ze dvou vrstev. Vnitřní je z bavlněného úpletu, vnější je lesklá a pevná – dobře vypadá a kalhotky skvěle drží tvar. Téměř nepoznáte, že jde o menstruační prádlo.

Celobavlněné

Na přání zákaznic vznikla také celobavlněná varianta Comfort – kalhotky mají pouze jednu vrstvu z bavlněného úpletu. Jsou pohodlné a parádně sednou.

Střih – bokovky, nebo s klasickou výškou pasu?

Výška se liší dle typu kalhotek. Obecně ale lze říci, že rozdíl mezi bokovkami a kalhotkami s klasickou výškou pasu se pohybuje okolo 5 cm.

Síla menstruace – standard, nebo plus?

Standard

Standardní kalhotky se hodí na slabší nebo normální menstruaci či jako pojistka – tedy v kombinaci s další menstruační pomůckou jako houba, kalíšek, tampon nebo vložka (doporučujeme bez křidélek). Vypadají jako běžné kalhotky a stejně tak se v nich budete cítit.

Plus

Varianta Plus je ze všech kalhotek nejvíce savá a tyto kalhotky při srovnávacích testech také nejdéle vydržely a neprotekly. Nově jsme savou vrstvu ještě prodloužily. Tento typ se hodí pro ženy s velmi silnou menstruací. Zákaznice se v nich cítí v bezpečí. Chválí si je především ženy při nošení “na doma” a ženy, které byly zvyklé používat vložky.

Barva – černá, nebo růžová?

Pokud jste unavená z černé barvy, doporučujeme menstruační kalhotky v růžovém provedení. Hodí se zejména pro ženy, které se nebojí nosit světlé oblečení. Nebo ho nosit musí, například ve zdravotnictví. Růžové kalhotky chrání jako jejich černé předchůdkyně. Krev zůstane v savé vrstvě a zvenku není vidět ani po několika hodinách.

Jak vybrat velikost?

Vyberte si jednoduše dle šířky boků.

  • XXS: 72 - 80 cm
  • XS: 80 - 88 cm
  • S: 88 - 94 cm
  • M: 94 - 100 cm
  • L: 100 - 106 cm
  • XL: 106 - 116 cm

Potřebujete JINOU velikost?

Šijeme kalhotky také na míru. Cena je vždy o 10 % vyšší než u konfekčních velikostí.

Tip

Pokud se nemůžete rozhodnout, především u Meracus kalhotek z lesklého a pevného materiálu doporučujeme vybrat větší velikost.

Jak se o menstruační kalhotky starat?

  1. Před prvním nošením kalhotky vždy vyperte. Použité kalhotky doporučujeme předeprat ve vlažné vodě. Můžete použít žlučové mýdlo či jiný ekologický odstraňovač skvrn.
  2. Poté kalhotky vyperte v pračce na 40 °C či na 60 °C. Fandíme ekologickým prostředkům od značek Ulrich či Tierra Verde. Hlavně pro krajkové kalhotky doporučujeme použít pytlík na praní, aby se krajka nepoškodila.
  3. Kalhotky sušte volně na šňůře či v blízkosti topení (umisťovat kalhotky přímo na topení nedoporučujeme). Dobu sušení zkrátíte, když otočíte kalhotky naruby.

TIP | Nejpohodlnější řešení je pořídit si kalhotky na každý den periody. Některé ženy si ale kalhotky vždy přeperou v ruce na další den. Rychlost sušení závisí na ročním období a typu kalhotek. Bavlněné schnou rychleji. Klasické v Plus variantě na sluníčku uschnou do 3–4 hodin. Doma jim to trvá okolo 12 hodin, takže ráno bývají připravené ke znovupoužití.

Jak se o menstruační kalhotky starat?

Nosí je tisíce žen. Přečtěte si jejich zkušenosti.

Verča

Byla jsem nadšená z možnosti si nechat kalhotky ušít na míru. Také jsem si zvolila ty s vyšším pasem, aby se mi kvůli bříšku nerolovaly, a typ pro silnější menstruaci, a hlavně na noc. Musím říct, že jsem byla skutečně překvapená, jaká je to pohoda. Určitě to chce více kusů a typů na celou menstruaci.

Monika

První cyklus jsem kalhotky zkoušela ve slabší den. Protože se zároveň učím praktikovat vědomou menstruaci, vydržely v pohodě celý den. Kdyby mi to nebylo psychicky nepříjemné, vydržely by ještě déle.

Kristýna

Kalhotky mi přinesly velký psychický komfort a uvolnění. Mohla jsem zapomenout na snahu o nehybné spaní v posteli. Přestala jsem řešit, jak bezpečně sedět na židli nebo ležet na gauči. A po první vítězné noci jsem mohla vypustit všechny vtíravé myšlenky a procesy, které mi vždycky běžely na pozadí mojí mysli. ...

Potřebujete poradit s výběrem?

Potřebujete poradit s výběrem?

info@meracus.cz

Meracus

Máte jasno? Jsou k mání na e-shopu
Maluna.cz

Nakouknout do obchodu