Meracus –⁠ první české menstruační kalhotky

Menstruační kalhotky

Proč menstruační kalhotky od Meracus?

Bodovaly v testech

Bodovaly v testech

Varianta Plus ve srovnávacích testech jako jediná neprotekla.

Vysoká teplota praní

Vysoká teplota praní

Jako jediné je lze vyprat na 60°. Takže se hodí i pro šestinedělky.

Vydrží věčnost

Vydrží věčnost

Nosíme naše první modely už roky. Stále fungují 100%.

Šijeme na míru

Šijeme na míru

Vyrábíme menstruační kalhotky pro slečny i pro ženy kyprých tvarů.

Víme, co děláme

Víme, co děláme

Vyvinuto na základě zkušeností a díky ženám, které je už roky nosí.

Naše signature modely

Comfort

Extra pohodlné bavlněné kalhotky, které vznikly na přání našich zákaznic. Hodí se při normální menstruaci i jako pojistka.

Night

Díky nepropustné vrstvě až k zadnímu okraji a prodloužené savé vrstvě zůstane prostěradlo čisté. Ideální model pro noční použití i silnou menstruaci.

Elegant

Buďte šik během menstruace. Slušivé kalhotky s krajkou patří už roky mezi bestsellery. Můžete si vybrat variantu pro normální nebo silnou menstruaci.

Everyday

Vypadají nenápadně jako běžné kalhotky, ale chrání na 100 %. Můžete si vybrat variantu pro normální nebo silnou menstruaci, bokový nebo klasický střih.

5 kroků, jak si menstruační kalhotky správně vybrat

Materiál – stylové, nebo celobavlněné?

Stylové

Kalhotky Meracus Everyday, Night a Elegant jsou ze dvou vrstev. Vnitřní je z bavlněného úpletu, vnější je lesklá a pevná – dobře vypadá a kalhotky skvěle drží tvar. Téměř nepoznáte, že jde o menstruační prádlo.

Celobavlněné

Na přání zákaznic vznikla také celobavlněná varianta Comfort – kalhotky mají pouze jednu vrstvu z bavlněného úpletu. Jsou pohodlné a parádně sednou.

Střih – bokovky, nebo s klasickou výškou pasu?

Výška se liší dle typu kalhotek. Obecně ale lze říci, že rozdíl mezi bokovkami a kalhotkami s klasickou výškou pasu se pohybuje okolo 5 cm.

Síla menstruace – standard, nebo plus?

Standard

Standardní kalhotky se hodí na slabší nebo normální menstruaci či jako pojistka – tedy v kombinaci s další menstruační pomůckou jako houba, kalíšek, tampon nebo vložka (doporučujeme bez křidélek). Vypadají jako běžné kalhotky a stejně tak se v nich budete cítit.

Plus

Varianta Plus je ze všech kalhotek nejvíce savá a tyto kalhotky při srovnávacích testech také nejdéle vydržely a neprotekly. Nově jsme savou vrstvu ještě prodloužily. Tento typ se hodí pro ženy s velmi silnou menstruací. Zákaznice se v nich cítí v bezpečí. Chválí si je především ženy při nošení “na doma” a ženy, které byly zvyklé používat vložky.

Barva – černá, nebo růžová?

Pokud jste unavená z černé barvy, doporučujeme menstruační kalhotky v růžovém provedení. Hodí se zejména pro ženy, které se nebojí nosit světlé oblečení. Nebo ho nosit musí, například ve zdravotnictví. Růžové kalhotky chrání jako jejich černé předchůdkyně. Krev zůstane v savé vrstvě a zvenku není vidět ani po několika hodinách.

Jak vybrat velikost?

Vyberte si jednoduše dle šířky boků.

  • XXS: 72 - 80 cm
  • XS: 80 - 88 cm
  • S: 88 - 94 cm
  • M: 94 - 100 cm
  • L: 100 - 106 cm
  • XL: 106 - 116 cm

Potřebujete JINOU velikost?

Šijeme kalhotky také na míru. Cena je vždy o 10 % vyšší než u konfekčních velikostí.

Tip

Pokud se nemůžete rozhodnout, především u Meracus kalhotek z lesklého a pevného materiálu doporučujeme vybrat větší velikost.

Jak se o menstruační kalhotky starat?

  1. Před prvním nošením kalhotky vždy vyperte. Použité kalhotky doporučujeme předeprat ve vlažné vodě. Můžete použít žlučové mýdlo či jiný ekologický odstraňovač skvrn.
  2. Poté kalhotky vyperte v pračce na 40 °C či na 60 °C. Fandíme ekologickým prostředkům od značek Ulrich či Tierra Verde. Hlavně pro krajkové kalhotky doporučujeme použít pytlík na praní, aby se krajka nepoškodila.
  3. Kalhotky sušte volně na šňůře či v blízkosti topení (umisťovat kalhotky přímo na topení nedoporučujeme). Dobu sušení zkrátíte, když otočíte kalhotky naruby.

TIP | Nejpohodlnější řešení je pořídit si kalhotky na každý den periody. Některé ženy si ale kalhotky vždy přeperou v ruce na další den. Rychlost sušení závisí na ročním období a typu kalhotek. Bavlněné schnou rychleji. Klasické v Plus variantě na sluníčku uschnou do 3–4 hodin. Doma jim to trvá okolo 12 hodin, takže ráno bývají připravené ke znovupoužití.

Jak se o menstruační kalhotky starat?

Nosí je tisíce žen. Přečtěte si jejich zkušenosti.

Jana

Asi před dvěma lety jsem si u Vás koupila menstruační kalhotky a látkové vložky. Začnu tím, že po dvouletém používání je vše jako nové a strašně příjemné na používání. Už bych neměnila. Ekologická šetrnost už je jen jako bonus.

Lenka, 11 let

Velice doporučujeme všem ženám, nejen mladým slečnám, které zažívají první menstruaci, stejně jako dcera (11 let). S Meracus nemusí řešit problém s výměnou vložky například ve škole. Už žádné schovávání vložek po kapsách. Použité kalhotky pereme normálně v pračce, drží si pořád stejnou velikost, tvar i barvu.

Martina, 34 let

Po prvním vyprání kalhotky příjemně seděly a také další praní nezanechalo na kalhotkách žádné následky. Po celou dobu používání seděly stejně jako při prvním vyzkoušení. Vyzkoušela jsem kalhotky také při běhu, na kole, na kolečkových bruslích, józe. Veškeré aktivity kalhotky vydržely a nikdy po straně neprotekly, neprosákly. 

Potřebujete poradit s výběrem?

Potřebujete poradit s výběrem?

info@meracus.cz

Meracus

Máte jasno? Jsou k mání na e-shopu
Maluna.cz

Nakouknout do obchodu