Recenze od našich zákaznic

Recenze od našich zákaznic
Menstruační kalhotky
Menstruační vložky

Jana

Menstruační kalhotky
Everyday
Menstruační vložky
Smile

Asi před dvěma lety jsem si u Vás koupila menstruační kalhotky a látkové vložky. Začnu tím, že po dvouletém používání je vše jako nové a strašně příjemné na používání. Už bych neměnila. Ekologická šetrnost už je jen jako bonus.

Ale jak to vlastně přišlo, že jsem si je pořídila? Paradoxně mě k tomu přivedl manžel, v novinách se dočetl, že existují jakési menstruační kalhotky a ptal se mě, co to je. Mě překvapilo, že nic takového neznám. Do té doby jsem věděla, že existují kalíšky a látkové vložky, ale kalhotky teda ne. Tak jsem si o tom začala hledat informace a líbilo se mi, že vydrží celý den i při silném dnu, nikam se nemůžou posunout (na rozdíl od vložek - proto jsem si látkové vložky neměla odvahu do té doby pořídit, nevěřila jsem, že by se nesunuly, když nejsou přilepené). No a pak jsme s manželem po několika rozhovorech došli k tomu, že do toho půjdem :-) - on teda pouze schválením rodinného rozpočtu.

Menstruační kalhotky, Everyday plus, vysoké:
Když dorazili, tak mě trochu zklamalo, že to jsou vlastně takové "zateplené plavky" a bála jsem se, že mi v nich v létě  bude teplo nebo že se zapařím, a taky jsem trochu zalitovala, že jsem si nepořídila bokovky, zdálo se mi, že jsou hrozně veliké.
Nicméně, když přišel den D a já je mohla vyzkoušet, tak nezklamaly. Jsou moc příjemné. Vydrželi zatím opravdu vždycky celý den/celou noc, nepustili nikdy ani kapku (už dva roky nevím, co to je protéct, do té doby jsem spávala s ručníkem pod sebou a často byl červený). Na začátku používání se mi dokonce zdálo, že musím mít menstruaci najednou nějak slabší, ale bylo to pravděpodobně jen tím, že mi v nich prostě bylo dobře. Nebylo mi v nich ani teplo, ani jsem nebyla zapařená a myslím, že mi moc sluší, vůbec nakonec nevadí, že to nejsou bokovky.
Také jsem je velice ocenila, když jsme jeli na tři dny stanovat a zrovna jsem měla své dny. Na stanování jsem sice používala jednorázové vložky (opravdu nebylo kde prát), ale protože s jednorázovkami vždycky v noci proteču, což ve spacáku není zrovna žádoucí, tak jsem si na noc na sebe natáhla ještě menstruační kalhotky a bylo po problému.

Látkové vložky Meracus mám taky moc ráda. Střídají se mi období, kdy si víc oblíbím vložky, jindy zase preferuji kalhotky. U vložek se mi stává, že se posunou, kam nemají (trochu jak jsem se bála). Určitě by se to dalo řešit jiným prádlem. Nicméně jsou heboučké, pojmou vše, co je potřeba a snad nezničitelné :-) - kolikrát já už je prala...

Eliška

Menstruační vložky
Smile

Hned s kalíškem LadyCup jsem si objednala 2 intimky od Meracus na slabší dny. Zvolila jsem je, asi protože měly červený potisk s kytičkami. No a s touto trojicí zvládám menstruaci už drahně přes 5 let, a to v různých částech Země. Při práci v tropech i za polárním kruhem, při spaní v kempu, životě v komunitě i výletech na vodě či v horách, nikde nebyl problém. Intimku vždy večer přeperu v ruce, dám druhou a do dalšího večera ta první uschne. Je to paráda.