Krásné a ekologické látkové vložky Meracus

Krásné a ekologické látkové vložky Meracus

Proč látkové vložky od Meracus?

Jsou zdravější

Jsou zdravější

Neobsahují absorpční gely, deodorační přísady a nejsou běleny chlorem. Jsou prodyšné. Vyperete je přesně v tom, v čem sama chcete – bez zbytečné chemie.

Jsou příjemnější

Jsou příjemnější

Vrchní vrstva látkových vložek je vždy z jemného materiálu. Jsou prodyšné a bez parfemace, takže nevzniká nepříjemný zápach. Jsou perfektním doplňkem, pokud začínáte s kalíškováním.

Jsou ekologické

Jsou ekologické

Po použití je jednoduše vyperete a použijete znovu. Vydrží funkční několik let, takže se prvotní investice vrátí už po několika měsících. Jsou vyrobeny v České republice.

Naše signature modely

Easy

Jednoduché intimky a slipovky vhodné pro období slabé menstruace, při špinění nebo jako pojistka ke kalíšku, houbičce nebo tamponu.

Jane

Naše bestsellery! Líbivé vložky s bavlněnou barevnou dotykovkou pro vás šijeme ve všech variantách - od intimek až po velké noční vložky. Spodní strana je vždy bílá, z pulfroté, které zásadně neklouže.

Smile

Překrásné vzory těchto vložek vám na tváři vykouzlí úsměv. V nabídce jsou všechny varianty - od intimek až po noční vložky. Dotykovka je heboučký kojenecký plyš.

Fine

Nevyhovuje vám začištění overlockem? Pak přesně pro vás jsou vložky Fine. Rozhodněte se, zda potřebujete intimky, slipovky, denní nebo noční vložky, a pak už jen vybírejte z našich překrásných vzorů. Dotykovka je vždy jemná vzorovaná bavlna.

Line

Vyhovují vám úzké vložky? Pak vás řada Line rozhodně nezklame! Dotykovka je velejemný bambusový aksamit a spodní strana hravě vzorovaný nepropustný PUL.

Typově si můžete vybírat mezi těmito vložkami:

Intimka

Malá vložka bez nepropustné vrstvy. Hodí se pro období špinění nebo mimo menstruaci k ochraně prádla a/nebo k ochraně intimních partií před syntetickým materiálem kalhotek.

Slipovka

Malá vložka s nepropustnou vrstvou vhodná pro dny slabé menstruace a také pro mladé dívky.

Denní vložka

Nepropustná vložka tak akorát velká, vhodná pro použití přes den.

Noční vložka

Velká nepropustná vložka vhodná pro použití v noci nebo při silné menstruaci i ve dne.

Kolik vložek si pro začátek pořídit?

Počet použitých vložek během menstruace se samozřejmě mění se silou krvácení. Průměrně vystačí 1-5 kusů na den. Je dobré mít po ruce více typů, abyste mohla použít vždy ten nejvhodnější dle síly krvácení.

5 kroků, jak látkovku používat a prát

Jak látkovou vložku používat?

Látkovou vložku používáte více méně stejně jako „klasickou" vložku. Stejně tak často ji i měňte.

Jak se o látkovou vložku starat?

Po použití je nejlepší vložku namočit a předeprat. Doporučujeme žlučové mýdlo. Nezapomeňte, že skvrny od krve pereme ve vlažné vodě. Vložky pak můžete skladovat v kýblu na sucho i s vodou (tu měňte každých 24 h až do vyprání).

Jak látkovou vložku prát?

Vložky vyperte najednou nebo je přidejte k běžnému prádlu (k barevnému prádlu, ručníkům apod.). Udělejte to do 3 dnů po použití. Praní je možné i při 40 °C, ale doporučujeme 60 °C.

Slipové vložky či intimky, které používáte mimo období menstruace, můžete prát stejně jako spodní prádlo.

Jak látkovou vložku dezinfikovat?

Po skončení menstruace můžete vložky před závěrečným praním dezinfikovat např. v octovém roztoku (1 lžička octa na 1,5 dcl vody) nebo ve slabém roztoku peroxidu (1:1 peroxid a voda).

Jak látkovou vložku skladovat?

Praktickou pomůckou pro skladování vložek jsou taštičky z nepromokavého materiálu, ve kterých můžete mít použité vložky, vyměňujete-li je někde mimo domov. Na delších cestách ale doporučujeme využít jiných hygienických pomůcek - jednorázových nebo snadno omyvatelných. 

Skladování před vypráním lze řešit doma dvěma způsoby. Některé ženy vložku předeperou a skladují ji s ostatními v nádobě s vodou. Některým vyhovuje skladování "na sucho" a předepranou vložku pouze dají k ostatním do uzavřené nádoby (např. kýbl s víkem). V každém případě platí, že čím dříve vložky vyperete, tím lépe. Skladování delší než 2 dny nedoporučujeme.

6 tipů na závěr

  1. Látkové vložky se šijí s „křidélky" opatřenými patentkami, takže vložka dobře drží. Pokud vložka klouže, může za to kombinace materiálů – vložka vs. kalhotky. V takovém případě vyzkoušejte různé typy kalhotek nebo si kupte kalhotky s kapsičkou na křidélka, které nabízí firma Gentle Day.
  2. Dotyková vrstva je ta bez etikety. Line vložky jsou tak úzké, že se nám na ně etiketa nevejde. Dotyková vrstva je vždy ta jednobarevná, bez vzoru. Intimky Easy můžete používat z obou stran - jedna je bavlněná a jedna je z kojeneckého plyše. Použijte jako dotykovku tu, která je pro vás příjemnější.
  3. Pokud je vložka pro vaše prádlo příliš úzká, můžete ji rozšířit spojkou, kterou připnete mezi křidélka vložky.
  4. Vložky s nepropustnou „fleece“ vrstvou se hodí na noc a v šestinedělí. Při dlouhodobém zatížení fleece proteče, tzn. že je nepoužíváme, když sedíme.
  5. Slipovky využijte jako pojistku, když začínáte s menstruačním kalíškem, houbičkou nebo zkoušíte volnou menstruaci a nejste si jistá, zda vše půjde podle představ.
  6. Denní i noční vložky s PUL vrstvou lze použít i při potížích s inkontinencí.
6 tipů na závěr

Nosí je tisíce žen. Přečtěte si jejich zkušenosti.

Jana

Asi před dvěma lety jsem si u Vás koupila menstruační kalhotky a látkové vložky. Začnu tím, že po dvouletém používání je vše jako nové a strašně příjemné na používání. Už bych neměnila. Ekologická šetrnost už je jen jako bonus.

Eliška

Hned s kalíškem LadyCup jsem si objednala 2 intimky od Meracus na slabší dny. Zvolila jsem je, asi protože měly červený potisk s kytičkami. No a s touto trojicí zvládám menstruaci už drahně přes 5 let, a to v různých částech Země.

Vanda, 31 let

Vložky Meracus Line jsou oproti jiným látkovým vložkám užší. Na první pohled jsem tyto vložky odsoudila, že takové nepotřebuji a jsou k ničemu, ale už na první vyzkoušení jsem své prvotní hodnocení musela vzít zpět. Jejich hlavní devíza je právě úzkost.

Potřebujete poradit s výběrem?

Potřebujete poradit s výběrem?

info@meracus.cz

Meracus

Máte jasno? Jsou k mání na e-shopu
Maluna.cz

Nakouknout do obchodu